Kuika Builder'ı öğrenmek

Kuika Builder'ı öğrenmek, uygulama geliştirmeye ne kadar aşina olduğunuza bağlı olarak birkaç saatten birkaç güne kadar sürebilir. Doğrudan uygulama geliştirmeye koyulup kaydolduktan, hesabınızı açar açmaz dakikalar içerisinde bir uygulamaya sahip olmayı beklemek yerine, Kuika Builder'ı öğrenme ve araştırma amacıyla kullanmaya başlamanızı öneririz. Bu sayede kavramları ve aracı iyi anladıktan sonra, ne tarz uygulamaları Kuika Builder ile hızlıca tasarlayabileceğinize aşina olabilirsiniz.

Önerilen Yöntem

Her ne kadar en uygun öğrenme yöntemi kişiden kişiye değişse de, yeni kullanıcıların çoğunda işe yarayan bir yöntemi size önermek isteriz.

Giriş Sayfası'ndaki eğitimler ile başlayın. Bu eğitimler 10'ar dakikadan daha kısa sürelerde basit ancak gerçek ihtiyaçlara yanıt veren uygulamaları nasıl geliştireceğinizi anlatan içeriklerdir. Örneğin, kullanıcıların kendi adreslerini tanımladıkları ve bunları haritadan nasıl görüntüleyeceğinizi öğreneceksiniz. Yeni kullanıcı tanımlayacak bir uygulama geliştirecek ve Giphy'den hareketli GIF uygulamalarını nasıl kullanabileceğinizi deneyimleyeceksiniz. Her eğitimi iki kere takip etmenizi, ikincisinde kendi kendinize yapmayı deneyerek ilerlemenizi öneririz. Bu şekilde Uygulama Tasarımcısı'na aşina olabilirsiniz.

Bu eğitimleri tamamladıktan sonra, öğrenme şeklinize göre iki farklı yöntem takip edebilirsiniz:

  1. Farklı videoları izleyin veya daha akademik yaklaşıma sahip biri iseniz referans dokümantasyonu okuyarak ilerleyin.

  2. Eğer deneyerek öğrenmeye yatkın iseniz, küçük bir uygulama geliştirmeye başlayın. Eğer bu yöntemi seçerseniz, küçük ve basit bitr uygulama ile başlamanızı öneririz. Örneğin, bir sonraki ev alışverişinizde satın alınması gerekenleri kayıt altına alan bir uygulama veya şirketinizde çalışanların karşısına çıkan şikayetleri kayıt altına alabilecekleri bir uygulamacık ile başlayabilirsiniz. Her ne kadar bu kapsamlar oldukça basit olsalar da, Kuika Builder'ı kullanmak hakkındaki birçok temel bilgiyi gözden geçirmeniz sağlayacaktır. Bakarsınız gerçekten işe de yarayabilirler...

Yardım İstemek

Başkalarından öğrenmek her zaman eğlencelidir! Her ne kadar doküman okuyarak kendi kendine öğrenmek iyi olsa da, Kuika ekibine ulaşıp soru sormak konusunda tereddüt etmeyin. Birçok projede yer almış ve keyifle size yardımcı olacak ekibimiz sizinle tanışmaya can atıyor. Aradığınız cevabı en tatmin edici şekilde alabilmek için, dikkate almanızı rica ettiğimiz bazı detaylar var:

  1. Başkalarının, ne sormak istediğinizi net olarak anlayabilmesi için olabildiğince sorunuzu net yazın.

  2. Hali hazırda problemi gidermek için neleri denediğinizi ve başkalarında almış olduğunuz cevapları sorunuza ekleyin.

  3. Uygulamanızın hangi çalışma alanından olduğunu ve adını paylaşın ki ekibimiz ilgili uygulamayı inceleyebilsin. Eğer uygulamanız gizli ise, sorunuza ekran görüntüleri eklemeyi ihmal etmeyin. Sorunuz ne kadar anlaşılır olursa, o kadar hızlı cevap bulacağınızı hatırlatalım.